Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Buffon, Bonucci a Neymar v ideální XI roku 2017

DEF-World11-field-2017.png
24.10.2017

Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci a Neymar JR se připojili k tradičním ikonám, jakými jsou Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, a spolu s dalšími skvělými hráči se stali členy 2016/2017 FIFA FIFPro World 11, kterou vybírali profesionální fotbalisté po celém světě. 

Pouze zmínění dva Italové a brazilský nejdražší hráč světa nebyli zařazeni do loňského týmu. Buffon a Neymar byli ale členy nejlepší jedenáctky už v minulosti: nestárnoucí italský brankář v letech 2005/2006 a 2006/2007 a Brazilec v roce 2015. Bonucci, který si nominaci zasloužil za skvělou sezónu v dresu Juventusu, se do elitního výběru dostal vůbec poprvé.

V letošním roce se hlasování pořádaného světovou hráčskou unií FIFPro zúčastnil rekordní počet 26 622 hráčů ze 71 zemí, kteří volili tým složený z 1 brankáře, 4 obránců, 3 záložníků a stejného počtu útočníků. 

Kompletní FIFA FIFPro World 11 za sezónu 2016/2017 tedy vypadá takto:

Brankář:

Gianluigi Buffon (Itálie, Juventus)

 Obránci:

Dani Alves (Brazílie, Juventus / Paříž Saint-Germain)

Leonardo Bonucci (Itálie, Juventus / AC Milán)

Sergio Ramos (Španělsko, Real Madrid)

Marcelo (Brazílie, Real Madrid)

 Záložníci:

Luka Modric (Chorvatsko, Real Madrid)

Toni Kroos (Německo, Real Madrid)

Andrés Iniesta (Španělsko, Barcelona)

 Útočníci:

Lionel Messi (Argentina, Barcelona)

Cristiano Ronaldo (Portugalsko, Real Madrid)

Neymar JR (Brazílie, Barcelona / Paříž Saint-Germain)

pozn: Kromě země původu jsou u hráčů v závorce uvedeny kluby, v nichž působili v uplynulé sezóně. Ti fotbalisté, kteří působiště změnili, mají za lomítkem uveden i svůj současný klub.

Svou jedenáctku si vybralo také 313 členů České asociace fotbalových hráčů. V ideální 11 by na postou stopera nahradil italského stopera Leonarda Bonucciho Thiago Silva z PSG a v záloze by místo Andrése Iniesty z Barcelony hrál Paul Pogba z Man Utd. „313 členů je pro nás fantastické číslo a my za to hráčům velice děkujeme. I toto je jedna z vizitek naší práce, respektive hráčů. Každý rok se toto číslo zvedá a věříme, že v příštím ročníku jich bude zase o něco více,“ poděkovala svým členům předsedkyně ČAFH Markéta Vochoska Haindlová.