Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

ČAFH jednala s UEFA, FAČR a FIFPro o právech hráčů ve smluvních vztazích.

14199589_1221197831264807_5082854471561095075_n.jpg
09.09.2016

ČAFH jednala o právech hráčů ve smluvních vztazích, diskuze bude pokračovat

 

Proběhla první část důležitého jednání. Zástupci České asociace fotbalových hráčů byli pozváni na půdu FAČR společně s jednateli UEFA a organizace FIFPro, aby společně probrali palčivé téma zaměstnaneckých poměru v českém fotbale. Jednání budou dál probíhat na začátku října v Tyršově domě.

Celá diskuze zabral celý středeční večer a čtvrteční dopoledne. Během jednání, kdy předsedky ČAFH Markéta Haindlová musela tvrdě bránit postoje ČAFH a práva hráčů se za ní postavila i organizace FIFPro, tedy Mezinárodní federace profesionálních hráčů, která rovněž zastává názor o zvýhodnění fotbalistů ve smluvních vztazích.

Do Prahy přijeli zástupci FIFPro Theo van Seggelen a Roy Wermeer spíš monitorovat, nakonec se ale zapojili vehementně do diskuze a postavili se za práci ČAFH a všechny její členy.

„Chtěl bych moc poděkovat Markétě a smeknout před ní klobouk, jak jednání zvládla a ustála tlak, který na ní byl. Za práva hráčů se rve fantasticky, kluci by jí byli vděční,“ je přesvědčený sportovní ředitel ČAFH Dominik Rodinger.

Jednání se kromě výše zmíněných mužů z FIFPro zúčastnili i námeštkyně pro řízení sekce legislativy Dana Prudíková, daňová specialistka Simona Hornochová, generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, šéf Legislativně-právního oddělení FAČR Jan Pauly s kolegou Martinem Říhou a Julien Zylberstein za UEFA. ČAFH zastupovali kromě Markéty Haindlové Dominik Rodinger a Václav Červený.

6. října budou jednání pokračovat za účasti právníků a členů pracovních skupin, kteří připravují nový zákon o sportu v České republice i na Slovensku.