Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

ČAFH podpořila Nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci

DSC07386.jpg
25.12.2014

Česká asociace fotbalových hráčů podpořila benefiční večer Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci, která si klade za cíl pomáhat seniorům.

Nadaci Krása pomoci jsem založila před šesti lety, zaměřili jsme se primárně na pomoc starým lidem. Konkrétně na projekty, které umožňují seniorům žit doma se svojí rodinou, ve svém prostředí. Jsou to projekty osobní asistence, pečovatelské služby, významně podporujeme dobrovolnictví, které pomáhá seniorům v domácnostech nebo ústavech sociální péče. Smutná realita je to, že spousta starých lidí žije v naprostém osamění. Vidíme konkrétní příběhy lidí, kterým dobrovolnictví pomáhá a má to pro ně velký dopad,“ představila činnost své nadace Taťána Kuchařová.

Jsem ráda, že naši činnost podpořili i fotbalisté. Já jsem odmalička byla vedená ke sportu, protože tatínek si přál tři kluky a má tři holky, myslím si, že bychom se dokázaly zapojit asi do každého sportu. Fotbal sleduji a jsem ráda, že i oni tímto krokem podpoří seniory, které zase podporujeme my, je to krásná synergie a budu se těšit na další spolupráci,“ dodala Miss World 2006.

Mým oblíbeným citátem je Goetheho myšlenka, že štěstí je poznat v mládí přednosti stáří a stejné štěstí je udržet si ve stáří přednosti mládí. Jsem velice ráda, že jsme mohli podpořit tento charitativní večer, Česká asociace fotbalových hráčů má ve svém programu podporu internacionálů, na které se často neprávem zapomíná,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová. „Víme, že výtěžek akce se dostává také k bývalým sportovcům a fotbalistům.“

Charitativní večeře s francouzským hercem Pierrem Richardem se zúčastnil také stříbrný medailista z mistrovství světa v Chile Josef Jelínek. „Byla to velká čest pro mne tady být a zastupovat bývalé fotbalisty na takto užitečné akci,“ řekl Josef Jelínek.

V rámci charitativního večera proběhlo také slavnostní vyhlášení výsledků ankety ČAFH Nejlepší fotbalista ligy sezony 2013/2014, jejíchž patronem je Josef Jelínek.