Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

ČAFH se v Amsterdamu účastní workshopu na téma duševní zdraví fotbalových hráčů

health.png
24.10.2018
V těchto dnech se v sídle světové hráčské unie FIFPro koná workshop, jehož tématem je duševní zdraví hráčů. Do Nizozemska byli sezváni zástupci jednotlivých hráčských asociací, kteří se zde setkají s odborníky na danou problematiku, například z řad psychologů, nebo i s některými hráči, a budou si navzájem sdělovat postřehy a zkušenosti. Za ČAFH se workshopu zúčastní předsedkyně asociace Mgr. Markéta Vochoska Haindlová a sportovní ředitel Pavel Hašek.

Problémy duševního zdraví jsou bohužel mezi profesionálními fotbalisty naprosto běžné, a to jak během jejich kariéry, tak i po ní. V rámci nedávného průzkumu FIFPro 96% fotbalistů uvedlo, že duševní problémy ovlivňují jejich fotbalové výkony a kvalitu života jako takovou.  Většina hráčů se navíc nechala také slyšet, že podpora zaměřená na řešení těchto problémů, ať už během kariéry,nebo po jejím skončení, je nedostatečná.

Z výše uvedených důvodů FIFPro řadí řešení problémů spojených s duševním zdravím fotbalových hráčů mezi své současné priority. Dvoudenní workshop je organizován za účelem zlepšení celkového povědomí o vážnosti tohoto problému a se snahou najít vhodný způsob, jak se s touto citlivou záležitostí vypořádat.