Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

ČAFH uspořádala členskou schůzi!

DOM_1359ooo.jpg
23.11.2018

Dne 16. listopadu se v hotelu Pyramida v Praze uskutečila členská schůze. Na tuto schůzi byli pozváni členi asociace a také známé osobnosti z fotbalového prostředí. 

Úvodní slovo si vzala předsedkyně Mgr. Markéta Haindlová, která všechny přivítala a poděkovala za jejich účast. Dále bylo přistoupeno k jednotlivým boduům celého programu. Celkově byla srnuta činnost ČAFH za rok 2018. Všichni byli seznámeni s aktuálním počtem členů, který odpovídá auditu, který byl proveden v lednu letošního roku. Následně bylo informováno kolik aktuálních kauz je v řešení a rovněž celkově vymožená částka před FIFA, která činí 7.250.440Kč. Předsedkyně rovněž všechny přítomné informovala o současných vztazích mezi FIFPro, FAČR a HFU.

Dalším z bodů bylo současně nejdiskutovanější téma a to duševní zdraví. Na toto téma se konal dvoudenní workshop v Amsterdamu a to za účasti předsedkyně Markéty Vochoska Haindlové a sportovního ředitele Pavla Haška. Hráči byli obeznámeni, že ČAFH chce na tento problém apelovat a aktivně se mu věnovat, aby tam zamezila nešťastným událostem, které se v posledních dvou letech staly. Díky tomuto tématu by ČAFH chtěla zavést linku důvěry, na kterou se budou moci hráči obracet v případě, že se budou potýkat s jakýmkoli problémem. Následně byla předána informace o nově navázané spolupráci s terapeuty. 

V souvislosti s výše uvedeným bude činnost věnována i vzdělávání profesionálních fotbalistů. Během minulého týdne proběhla schůzka na fakultě tělesné výchovy a sportu na vysoké škole Palestra. Tato vysoká škola nabízí hráčům bakalářské a navazující magisterské studium. Rovněž zde je připraven speciální program a to s využitím vzdělávacích seminářů (relaxace, masáže, regenerace a spousta dalších). Díky členství v ČAFH mohou hráči využívat slevy na studium.

Dle prezentace účetního poradce byla schválena a odhlasována účetní závěrka a hráči byli seznámeni s aktuálním stavem finančních prostředků na bankovních účtech.

Závěrem volební valná hromada zvolila do Výkonného výboru aktivního člena a to Jakuba Diviše, hráče FK Teplice, který byl na nominační listině s Antonínem Fantišem.

Po formální části následovala část společenská a občerstvením.

Všem hráčům děkujeme za jejich účast a těšíme se na další setkání!

Foto: Jaroslav Legner