Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Česká asociace fotbalových hráčů se bude účastnit dalšího jednání v rámci Sociálního dialogu

meeting.jpg
23.11.2018
Tento pátek, 23. listopadu 2018, se v Bruselu koná další ze série jednání v rámci tzv. Sociálního dialogu, během něhož zástupci hráčů, klubů a profesionálních lig, řeší na evropské úrovni klíčové otázky dotýkající se fotbalového prostředí.
 
Díky členství ve světové hráčské unii FIFPro byla na tuto významnou konferenci přizvána také Česká asociace fotbalových hráčů. Zájmy našich členů bude v Bruselu hájit člen Výkonného výboru ČAFH Václav Červený. Hlavním tématem diskuze budou záležitosti týkající se prováděcího protokolu autonomní dohody uzavřené mezi FIFA a FIFPro, o němž byla v minulých měsících vedena dlouhá jednání. Tento protokol by měl obsahovat termíny, v jejichž rámci by měly být jednotlivé dohodnuté podmínky ze strany členských zemí splněny, sankce, které nastanou v případě, že k tomu nedojde, a také vhodný regulační rámec pro prosazení jednotlivých bodů zmíněné autonomní dohody. Detaily je ale nutné doladit právě během pátečního jednání.
 
FIFPro si musí vzhledem k budoucím jednáním vytyčit jasné cíle, kterých chce dosáhnout, a to zejména ve vztahu k zavedení pracovních smluv ve zbývajících členských zemích, mezi které patří i Česká republika. V uplynulých měsících se navíc podařilo rozšířit agendu sociálního dialogu. Ten mimo jiné nyní zahrnuje i záležitosti, které se týkají všech zemí FIFPro, a tedy širšího okruhu hráčů. Diskutovat se proto bude také o problematice kalendáře zápasů, o podmínkách pro nezletilé fotbalisty nebo o nových disciplinárních pravidlech.
 
O výsledcích jednání Vás budeme samozřejmě informovat.