Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Český tým hráčů bez angažmá odletěl na turnaj do Portugalska

tym.jpg
03.07.2015

Doplněný tým trenéra Vernera Ličky v pátek odletěl do portugalského Lisabonu, aby se s tamním výběrem hráčů bez smluv utkal o čtvrtfinále mezinárodního turnaje FIFPro.

Čeští hráči si postup do osmifinále vybojovali vítězstvím nad Rumunskem, které před týdnem porazili na hřišti TJ Kunice v areálu zámku Berchtold 2:1. Tým České asociace fotbalových hráčů (ČAFH), složený z profesionálních fotbalistů, kteří jsou aktuálně bez angažmá, však od minulého týdne doznal několika změn.

„Některé hráče už oslovili zástupci klubů a nabídli jim nové smlouvy. Na jednu stranu to náš tým dostalo do nelehké situace, na druhé straně je ale přesně toto hlavním posláním celého turnaje,“ vysvětluje sportovní manažer ČAFH Dominik Rodinger.

Český tým tak doplnili obránci Tomáš Josl (FC Rapid Bukurešť), Ondřej Kušnír (SK Sigma Olomouc) a Jaroslav Starý (FC Graffin Vlašim) a útočník Jiří Jeslínek (FK Celje).

Letní fotbalový kemp České asociace fotbalových hráčů se právě kvůli turnaji FIFPro letos protáhnul. Plánované čtrnáctidenní soustředění pod vedením trenérského dua Vernera a Marcela Ličkových a kondičního trenéra Lukáše Stránského, mělo původně vyvrcholit právě zápasem proti Rumunsku.

„Postup z předkola do osmifinále turnaje FIFPro nás donutil změnit plány. Přece jen bylo potřeba nadále trénovat, proto jsme kemp o týden prodloužili. Jsem moc ráda, že nás v tom trenéři nenechali a vyšli nám maximálně vstříc,“ vysvětluje předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Osmifinálový zápas mezinárodního turnaje FIFPro proti Portugalsku odehrají hráči ČAFH v sobotu 4. července 2015 v 19:00 na stadionu Estadio do Restelo v Lisabonu.

 

Aktualizovaná soupiska týmu České asociace fotbalových hráčů:

Kotěra Jakub

Ježdík Václav

Kubáň Lukáš

Janošík Martin

Josl Tomáš

Starý Jaroslav

Růžička Jan

Kabele Jiří

Koukal Zdeněk

Zeman Michal

Jeslínek Jiří

Očovan Peter

Kušnír Ondřej

Turek Roman

Střihavka David

Fryšták Tomáš