Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Čeští fotbalisté odlétají na čtvrtfinále turnaje FIFPro ve švýcarském Curychu

2.jpg
10.07.2015

Tým České asociace fotbalových hráčů může už v sobotu navázat na úspěchy v předešlých dvou zápasech mezinárodního turnaje FIFPro, kdy nejpre v předkole porazili výběr Rumunska 2:1 a poté v Lisabonu zvítězili v osmifinále nad domácími Portugalci 1:3.

„Skutečnost, že jsme se jako jedna z nejmladších hráčských asociací v Evropě letos poprvé mohli zapojit do turnaje FIFPro, je výsledkem naší dlouhodobé činnosti a pořádání tréninkových kempů. O to více jsme na naše hráče hrdí a věříme, že ve čtvrtfinále uspějí,“ cítí naději předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

I tentokrát bylo nutné tým doplnit o další hráče, kteří jsou aktuálně bez smluv. Trenér Verner Lička se ale díky úsilí sportovního manažera ČAFH Dominika Rodingera může v sobotním čtvrtfinále spolehnout na zkušeného Jiřího Jarošíka a Martina Juhara.

„Náš tým je takový živý organismus, který se neustále proměňuje. Hráči přicházejí a odcházejí. Cílem celého turnaje FIFPro je totiž to, aby na sebe volní hráči upozornili sportovní manažery a skauty klubů,“ vysvětluje Rodinger.

Právě úspěch v turnaji pomohl i samotné České asociaci fotbalových hráčů. Ta v České republice působí už od roku 2011 a aktuálně hájí zájmy přibližně dvou třetin fotbalových profesionálů.

„Oslovují nás teď i hráči, kteří doposud váhali nebo se báli asociaci veřejně podpořit,“ neskrývá radost Haindlová: „To, že máme v týmu taková esa jako Davida Střihavku, Jirku Jarošíka, Ondru Kušníra a mnohé další, ukazuje, že naše práce má smysl.“

Český tým odlétá do švýcarského Curychu v sobotu dopoledne. Letadlo zajistila společnost charter advisory, která se orientuje také na zajišťování privátních jetů.

„Po předchozí zkušenosti se sháněním většího množství letenek na poslední chvíli před odletem do Portugalska jsem ráda, že nám vyšli maximálně vstříc a udělali nám gentlemanskou nabídku,“ dodává Haindlová.

Čtvrtfinálový zápas mezinárodního turnaje FIFPro proti Švýcarsku odehrají hráči ČAFH v sobotu 11. července 2015 v 19:00 v Curychu.


Soupiska: Kotěra Jakub, Ježdík Václav, Kubáň Lukáš, Janošík Martin, Josl Tomáš, Starý Jaroslav, Veselý Daniel, Kabele Jiří, Koukal Zdeněk, Juhar Martin, Jeslínek Jiří, Jarošík Jiří, Kušnír Ondřej, Turek Roman, Střihavka David, Fryšták Tomáš.