Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Cíl FIFpro online akademie: přijmout 100 nových studentů

Education-650-2.jpg
25.12.2014

FIFpro je připraveno přijmout sto přihlášek od nových studentů na následující ročník FIFPro Online Akademie. První krok k tomu byl vykonán minulý týden, kdy asociace profesionálních fotbalistů zorganizovala speciální dvoudenní seminář pro hráčské asociace, které o program projevily zájem.

V sídle FIFPro v nizozemském Hoofddorpu se sešli zástupci 22 asociací profesionálních fotbalistů. Cílem setkání bylo zahájit nábor nových studentů pro školní rok 2014-2015. FIFPro společně se svým partnerem projektu, the University College of Nothern Denmark (UCN), je seznámily s nejlepšími postupy, jak informovat profesionální fotbalisty o významu vzdělávání, a jak je získat pro studium FIFPro Online Akademie.

Byl to skvělý seminář,“ uvedla manažerka FIFPro Online Akademie Frederique Winia. „Byla jsem příjemně překvapená nadšením a zaujetím všech účastníků. Díky tomu jsme měli velice konstruktivní debatu, na které se objevilo mnoho užitečných nápadů.”

FiFPro Online Akademie zahájila svoji činnost v září 2011 s 51 studenty, kteří zahajovali semestr studia sportovního managementu na UCN. Výuka je organizována „online“ a to umožňuje studentům se připojit kdykoliv a kdekoliv to pro ně je nejvýhodnější, ať už je to z domova, ze soustředění nebo kdekoliv jinde. FIFPro věří, že tento online kurz účinně napomůže profesionálním fotbalistům připravit se na život po skončení sportovní kariéry.

Manažerka kurzu Winia se netají tím, že si od následujícího ročníku hodně slibuje. „Zaznamenali jsme nárůst počtu studentů díky zapojení 70 nových studentů v současné třídě. Věříme, že přivítáme 100 nováčků ve třídě pro ročník 2014-2015.

Kromě toho očekáváme, že v roce 2015 první studenti FIFPRo Online Akademii úspěšně absolvují. Je to významný milník projektu, na který se všichni těšíme.

Během semináře, který probíhal tento týden, se tři ze současných studentů podělili o své zkušenosti prostřednictvím videokonference. Winnia přibližuje obsah jejich příspěvků: „Ocenili flexibilitu kurzu, která jim umožňuje studovat podle individuálních časových plánů. Chválili si také studium ve třídě se svými kolegy (profesionálními sportovci).  Ze všeho nejvíce pak kladli důraz na význam přípravy na život po skončení aktivní kariéry.

Ve stejném duchu se vyjádřil i Carlo Mamo, který je nejenom generálním sekretářem Maltské asociace fotbalových hráčů (MFPA), ale je také profesionálním fotbalistou a studentem FIFPro Online Akademie.

S FIFPro Online Akademií mám zatím jenom ty nejlepší zkušenosti. Je třeba vyřešit časové nároky, protože všechny lekce jsou velmi intenzivní – ale tak to má být – já se s nimi dokážu vyrovnat. Velkou výhodou je samozřejmě to, že 100% kurzu je dostupného online a to mi umožnuje sledovat videopřednášky kdykoliv během dne, brzo ráno, nebo pozdě večer.

 „Většina přednášek mne baví, protože příklady uváděné lektory se vztahují ke sportu. Domácí úkoly nejsou teoretické, ale hledají řešení praktických problémů. To udržuje můj zájem a umožňuje mi v praxi uplatnit to, co jsem se během přednášek naučil. Společně s dalším maltským studentem jsem se rozhodl zpracovat můj hlavní projekt na téma zkušenost maltských fanoušků na fotbalových stadionech. Podělili jsme se o své nápady a různé názory, a to bylo pro náš projekt mnohem přínosnější, než kdyby byl zpracováván samostatně.

Nestuduji proto, abych po skončení své kariéry našel práci,“ říká na závěr svého komentáře Mamo. „Mým hlavním cílem je získání nových dovedností pro zlepšení činnosti naší hráčské asociace a získání zkušeností, které mi umožní lépe pomáhat hráčům, kteří budou mít zájem absolvovat tento kurz.

PŘIHLÁŠKY

FIFPro zve všechny profesionální fotbalisty, kteří mají zájem o studium FIFPro Online Akademie, aby se přihlásili své asociaci profesionálních hráčů. Více informací o projektu je možné najít na FIFPro Online Academy section of this website, nebo kontaktovat Suzanne Bakker, která pracuje v sídle FIFPro (s.bakker@fifpro.org) nebo Jesper Thorupa (jesper.thorup@spillerforeningen.dk) z kanceláře Spillerforeningen, Unie dánských profesionálních hráčů.

zdroj: FIFPro