Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Další audit členské databáze je úspěšně za námi!

audit 2019.png
11.02.2020

Členská databáze České asociace fotbalových hráčů začátkem roku opět úspěšně prošla auditem společnosti Deloitte Advisory s.r.o. Zpráva o stavu členské základny je nedílnou součástí kontrolního systému MDAS, který jednotlivé národní hráčské asociace po celém světě vyplňují ve vztahu k mateřské hráčské unii FIFPro, a my jsme rádi, že i v tomto roce nezávislý audit potvrdil správnost a věrohodnost členské databáze. Zároveň nás těší fakt, že statistické údaje jsou znovu výrazně lepší než v minulých letech. Pojďme se na pár z nich podívat.

K 31. 12. 2019 měla Česká asociace fotbalových hráčů celkem 1443 členů, z nichž 602 hraje fotbal na profesionální úrovni. V klubech 1. a 2. ligy má ČAFH 342 členů. 24 hráčů, kteří jsou členy ČAFH, bylo v průběhu minulého roku nominováno do A mužstva českého národního týmu a celkem 169 členů asociace pochází ze zahraničí. Pokud jde o věkové zastoupení, nejvyšší počet členů máme v kategorii mezi 24 a 28 lety, mezi členy ČAFH je ale také celkem 17 fotbalistů mladších 18 let.

„S auditem je každý rok hodně práce, ale už máme zkušenosti z minulých let a členskou databázi jsme před letošní kontrolou připravili opravdu pečlivě, tak aby vše proběhlo hladce. Jsem rád, že se to povedlo,“ uvedl sportovní ředitel ČAFH Pavel Hašek a druhým dechem dodal: „Do budoucna bychom rádi počet členů ještě navýšili, protože jsou pořád ještě kluby, kde máme rezervy. Chceme oslovit fotbalisty, kteří ještě nejsou našimi členy a dokázat jim, že jim členství v ČAFH přináší řadu výhod. Je třeba, aby si uvědomili, že i když oni osobně žádný problém v tuhle chvíli nemají, každým dalším členem sílí pozice všech ostatních. Zároveň myslíme na ty, kteří členy asociace už jsou, a portfolio našich služeb pro ně hodláme rozšířit.“

Závěrem touto cestou ještě jednou děkujeme všem členům ČAFH, kteří byli součástí kontrolovaného vzorku, za pomoc a spolupráci!