Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

David Bartek si připsal svůj 200. ligový start

david bartek 2.jpg
27.02.2018

Barťas, když se řekne 200 ligových startů v jednom klubu, tak si člověk představí Maldiniho. Co si představíš ty? :)
Abych to upřesnil, protože málokdo to ví, tak z těch 200 startů mám 13 za Kladno. Takže si budu ještě muset chvilku počkat, až to bude těch 200 ligových startů za Bohemku :). S dalšími hráči jako jsou Maldini, Totti nebo Giggs mě spojuje maximálně láska k jednomu klubu, protože oni jsou hráči na úplně jiné úrovni, než jsem já. Ale pro mě je to obrovská čest a splněný sen nastupovat za Bohemku a každý start si maximálně užívám.

Uteklo ti to? 
Uteklo to strašně rychle. Je to už 10 let, co jsem vlezl do kabiny áčka, a přijde mi to jako včera. 

Ty jsi zažil už u Klokanů několik trenérů. S příchodem trenéra Haška se navenek zdá, že Bohemka jde tím správným směrem. Je to tak? Sedí ti filozofie a vůbec práce trenéra Haška? 
Cítím, že ano. Trenérova filozofie mi je blízká a já věřím, že se dokážeme posouvat ještě výš, jak v tabulce, tak individuálně jako hráči. 

Jaké máš plány do budoucna? Chceš strávit v Bohemce celou svojí kariéru? 
Všichni víme, že fotbal je strašně nevyzpytatelný. Bez půl roku jsem strávil v Bohemce celý fotbalový život. Takže upřímně říkám, že hrát v Ďolíčku za Bohemku, je pro mě splněný sen a bylo by krásné tam zůstat do konce své kariéry. 

Teď trošku odbočíme. Dominik Rodinger nám vyprávěl takovou jednu historku z mládí. Když jste spolu ještě nastupovali v mládeži, tak prý jsi uměl skvěle „hvězdu“ :))). Co si pod tím máme představit? 
No, je to pravda (smích). Hráli jsem spolu v mládeži a vím, že Dominovi odjeli rodiče pryč, a tak jsem šli s týmem koukat na památný zápas na EURO 2004 proti Holandsku. Euforie během zápasu byla velká, a tak jsem udělal v obýváku „hvězdu“ a rozbil mu velký skleněný stůl... Od té doby „hvězdy“ nedělám (smích). Dodnes na to vzpomínáme, když se potkáme, ale těch zážitků máme víc. Byla to krásná doba. 

Dostaneš se k tomu, abys stihl kouknout na práci ČAFH, která slaví již 7 let ve fotbalovém prostředí? 
Ano, poslední tři, čtyři roky jí sleduji docela pravidelně. Jsme s ČAFH v kontaktu, takže se snažíme s klukama zajímat, co je nového. Jsem rád, že asociace pro nás dělá to, co dělá. 

Děkujeme za rozhovor Barťas a ještě jednou velká gratulace ke krásnému číslu 200 ligových startů. 

foto: isport.cz