Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

David Vacek: Bez pomoci asociace bych neměl šanci peníze získat

David_Vacek.jpg
11.01.2016

Jak jsi se dostal k ČAFH?

K asociaci jsem se dostal po přednášce v kabině v Ústí nad Labem, která mě zaujala. Tak jsem se i zaregistroval.

S jakým problémem jsi se na asociaci obrátil?

Končilo mi hostování v Ústí nad Labem a já jsem nevěděl, co dál. Poté mi přišel e-mail, že se pořádá první letní kemp pro hráče bez angažmá. Spojil jsem se proto telefonicky s Dominikem Rodingerem a kempu se zúčastnil.

Teď v létě jsem se na asociaci obrátil znovu, když bylo potřeba dořešit závazky s FK Čáslav. Kdybych to řešil sám, tak nemám absolutně šanci z klubu peníze dostat. Takto jsem se o nic nestaral, dal vše do rukou Markéty Haindlové a úspěch se dostavil. Mam vše, co mi dlužili. Zpočátku jsem měl strach něco takového řešit. Za odvedenou práci ČAFH moc děkuji!!!

Jaká je tvoje kariéra? Kde jsi hrál naposled?

S fotbalem jsem začínal v klubu FC Vysočina Jihlava a zůstal jsem tam až do dospělých KATEGORIÍ. Půl roku za pana Pivarníka jsem byl v kádru áčka, ale nikdy jsem se neprosadil tak, abych pravidelně nastupoval. Poté následovalo roční hostování v Ústí nad Labem, půlroční v SK Viktorie Jirny, abych následně na půl roku zakotvil v Fk Čáslav, kde mi pomohla právě ČAFH s vyřešením problému, který se týkal finanční stránky. Poslední půlrok jsem působil v klubu FK Chmel Blšany.

I když jsi se zpočátku bál jít do Blšan, byl to nakonec správný krok?

Je pravda, že sem se bál jít do Blšan jelikož hrají nyní krajskou soutěž a já chtěl hrát soutěž určitě vyšší. Po letním kempu a domluvě právě s Dominikem Rodingerem jsem ale do Blšan odcházel s tím, že když se mi bude dařit a zvyknu si na svůj nový post pravého obránce, což mi doporučil trenér Verner Lička, tak bych v zimě mohl odejít někam na zkoušku do druhé ligy, což se také splnilo v SFC Opava. Do Blšan ale odcházel i kvůli tomu, že tam působil kvalitní trenér Marcel Lička. Takže nakonec se mi vyplaltilo udělat pomyslné dva kroky zpět s tím, že můžu v zimě udělat čtyři dopředu.

S jakým cílem vstupuješ do roku 2016?

Do roku 2016 jdu s cílem se prosadit v druholigovém týmu SFC Opava. Děkuji za šanci panu Grussmanovi, který byl po celou dobu ve spojení jak s Dominikem Rodingerem z ČAFH, tak s Marcelem Ličkou z Blšan. V zimě jsem se spojil s kondičním trenérem Lukášem Stránským, který mi připravil prosincovou přípravu, abych přijel do Opavy připraven. Udělám vše pro to, abych tady zůstal a posbíral cenné starty a odehrané minuty ve druhé lize.