Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Davor Kukec: „Agent mi nepomohl, ČAFH hned.“

maxresdefault.jpg
18.09.2017

Davor Kukec svoji fotbalou kariéru začal v Dinamu Záhřeb, odkud v mládežnických letech zamířil do NK Inter Zaprešić, kde se v roce 2004 propracoval do prvního týmu. V roce 2009 přestoupil do řeckého klubu Panionios GSS, kde však mnoho prostoru nedostával. V zimním přestupovém období ročníku 2011/12 se stal hráčem Baníku Ostrava na doporučení Václava Svěrkoše. V létě 2014 s klubem prodloužil kontrakt o dva roky. V podzimní části sezóny 2015/16 Baník upadl do velké herní krize a Davor Kukec v zimní přestávce posílil ligového konkurenta FK Teplice, kde podepsal smlouvu do 30. června 2018.
V Teplicích nedostával v sezóně 2016/17 ePojisteni.cz ligy mnoho příležitostí, a tak v únoru 2017 odešel do 1. FK Příbram. 

Týden před koncem letního přestupního období 2017 mu hlavní trenér 1.FK Příbram řekl, že s ním již nepočítá a má si najít nové  angažmá. „Bohužel jsem se dostal do situace, kdy mám platnou smlouvu a klub jí se mnou chce ukončit. Můj byvalý agent, který mi právě toto angažmá sehnal, mi s tím nechtěl pomoct, a tak jsem se rozhodl kontaktovat ČAFH, která mi již jednou velmi dobře poradila a pomohla. Snad se to rychle vyřeší a najdu brzo další angažmá,“ začal chorvatský záložník. 

Průběh tohoto případu nám popsala i předsedkyně ČAFH Mgr. Markéta Vochoska Haindlová, která Davora Kukece zastupuje: „Davor se na nás obrátil již podruhé, naposledy při jeho angažmá v Ostravě. Tentokrát jde o to, jak nejjednodušeji a co nejrychleji ukončit smlouvu s klubem, aby mohl odejít do jiného. Spojila jsem se tedy s prezidentem 1. FK Příbram panem Starkou a domluvili jsme se na postupu. Věřím, že se brzy vše vyřeší a Davor bude moct moct přestoupit do jiného klubu.“ 


zdroj: Wiki 
foto: 1.FK Příbram