Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Dominik Rodinger: Situace ve které jsou hráči není jednoduchá.

Screenshot 2017-06-30 12.06.21.png
30.06.2017

Máte za sebou devět tréninků za pět dní a před sebou první přátelský zápas. Jak jste spokojeni s přípravou, která probíhá?

No začali jsem na 100% a pomalu přidáváme. Myslím, že se zase ukázalo, že pár kluků překvapila kvalita tréninků, který jim tento kemp přináší. Je samozřejmě vidět nějaký rozdíl mezi hráči, kteří již prošli profesionálním fotbalem a nebo naopak. Ale těší mě, že všichni makají na 100% a snaží se dělat maximum pro to, aby byli připraveni na novou sezonu. Je potřeba vidět, že ta situace ve které se nachází není jednoduchá a proto před nimi smekám, jak k tomuto kempu přistupují.

Je již kemp plný nebo je ještě šance přihlásit?

Dneska nás bohužel opustil Marián Jarabica, který si obnovil zranění z minulé sezóny. Takže v tuto chvíli máme poslední dvě místa. V pondělí se soupiska uzavře, protože začneme hrát přátelské zápasy a budeme mít přesne deset dní na to, abychom všechny kluky připravili na vrchol kempu a tím je mezinárodní turnaj FIFPro. Z let minulých vím, že si je po těchto posledních dvou kluby stáhnou. Z tohoto důvodu je potřeba již soupisku uzavřít a začít opravdu věci a sestavu ladit tak, abychom byli úspěšný a kluky ukázali v co nejlepším světle. Trenéři to mají propracované do posledního detailu.

 V neděli máte první zápas s Vlašimí. Co od toho očekáváte?

Pro nás to bude velmi důležitý zápas. Každý by měl odehrát minimálně 45 minut, což je pro všechny po tomto týdnu ta největší odměna. Vlašim jsem sledoval. Hrají vysoký pressing, kombinují prakticky od vlastní brány, což my chceme taky, a tak se na zápas velmi těším. Vedení Vlašimi mě již kontaktovalo, že se na zápas těší a je možné, že hned v pondělí se k nim připojí některý hráč z kempu.

Už se ti ozývají kluby či manažeři klubů?

Ano. Soupisku jsem již na žádost odesílal více jak polovině klubů z FNL ligy, ozvaly se i tři kluby z nejvyšší soutěže a jako každý rok je velký zájem z Polska, Slovenska, či Rakouska. Naposledy se mi ale ozval, který pracuje na trhu v Asii.

Ještě nám přibliž další program.

Po zápase máme v pondělí dva tréninky, v uterý také. Ve středu hrajeme od 17:00 velice zajímavý zápas v Příbrami, a v sobotu od 10:30 v Kunicích s účastníkem ČFL Slavojem Vyšehrad. Poté už začnem opravdu všechno ladit na středeční zápas proti Portugalsku.