Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

FAČR začal jednat s ČAFH o nutných úpravách nového Přestupního řádu

FACR_CAFH.jpg
04.03.2016

Příští přestupní okno by se mělo řídit novým Přestupním řádem, který mění mnoho v Česku zažitých přincipů. Nutno přiznat, že to bylo potřeba, protože české fotbalové předpisy už několik let pokulhávaly za těmi evropskými. Obsahuje ale také některé změny, které mohou postavení hráčů zkomplikovat. Návrh nového Přestupního řádu FAČR navíc není zcela kompatibilní s předpisy, jež platí ve všech ostatních státech Evropské unie. 

Proto jsme velice potěšeni, že s námi Fotbalová asociace České republiky navázala dialog a pochopila, že některé změny v návrhu jsou nevyhnutelné. V úterý 1. března 2016 proběhla první schůzka s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a jeho generálním sekretářem Rudolfem Řepkou.

„Sešli jsme se, obrazně řečeno, za 5 minut dvanáct, protože další přestupní okno se neodvratně blíží. Pevně věřím, že FAČR dostojí svým slibům a naše připomínky do nového Přestupního řádu zapracuje,“ uvedla po schůzce předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Právě v souvislosti s návrhem nového Přestupního řádu připravujeme přehled konkrétních změn a jejich možných dopadů. Aktuálně zastupujeme téměř 80 procent fotbalových profesionálů v České republice, a musíme udělat vše proto, aby je finální podoba nového Přestupního řádu nijak neznevýhodňovala.

„Schůzka s vedením FAČR byla sice jen prvním krokem vstříc pozitivním změnám. Pro ČAFH je však příslibem k navázání vyváženého dialogu, což opravdu vítáme,“ dodala Haindlová.