Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

FIFPro Online Academy hledá nové studenty

fifpro-online-academy.png
13.02.2015

FIFPro Online Academy - vzdělávací program navržený speciálně pro profesionální fotbalisty (nebo jiné sportovce) - má na dosah významný milník. Příští středu světová hráčská asociace FIFPro oslaví první absolventy online akademie během speciálního ceremoniálu ve svém sídle nedaleko nizozemského Amsterdamu.

FIFPro a všechny evropské hráčské asociace současně nabízejí všem profesionálním fotbalistům možnost zapsat se do semestru 2015/2016 FIFPro Online Academy

Vzdělání má v žebříčku priorit FIFPro vysokou pozici. Kariéra fotbalisty je v porovnání s pracovní kariérou běžného člověka velmi krátká. V průměru trvá profesionální fotbalový život přibližně 8 let, z čehož vyplývá, že kariéra řady hráčů může trvat klidně jen několik málo let. Většina profesionálních hráčů odchází do fotbalového důchodu v pětatřiceti, někteří dříve. Téměř všichni pak musí hledat nové zaměstnání, neboť jen hrstka fotbalistů končí kariéru s miliony na kontech.

Vzdělání je proto klíčové, aby hráči mohli začít s novou profesí a zajistit si finanční příjem pro další fázi svého života.

„Právě proto jsme založili FIFPro Online Academy,“ říká Frederique Winia, manažer vzdělávacího programu FIFPro. „Jako hráčská asociace máme povinnost svým členům – profesionálním fotbalistům – pomáhat i v životě po skončení jejich fotbalové kariéry,“ dodává Winia. 

Mnoho profesionálních fotbalistů má zájem svoji fotbalovou kariéru skloubit se vzděláním. FIFPro tedy ve spolupráci s dánskou univerzitou UCN vytvořila vzdělávací program, který je pro fotbalisty vhodný a který hráčům umožňuje zvládnout studium i v průběhu jejich aktivní fotbalové kariéry. 

FIFPro Online Academy nabízí studijní program Management sportu, který je po 7 semestrech studia (3,5 roku) zakončen ziskem bakalářského titulu. Celá akademie funguje vlastně jako virtuální třída s reálnými učiteli. Přednášky jsou nahrávány a studenti si je ve formě videa mohou přehrávat kdykoli a kdekoli. Studenti fotbalisti tak mají možnost učit ve chvíli, kdy se jim to nejvíc hodí.

Online akademie vytvořená FIFPro a UCN zahájila výuku v září 2011 a v současnosti ji studuje přes 100 zájemců z celé Evropy. Příští středu (18. února 2015) obdrží při slavnostním ceremoniálu v sídle FIFPro bakalářský titul šest studentů:

  • Shane Birtles z Velké Británie
  • Kim Erik Deinoff z Norska
  • Jon Inge Høiland z Norska
  • Chrysostomos Kalos z Kypru 
  • Morten Koch Nielsen z Dánska
  • Rasmus Koch Nielsen z Dánska

 

Winia se na ceremoniál velmi těší: „Těch šest úspěšných studentů patří mezi tu část, která chápe, jak důležité je pro jejich další profesní dráhu patřičné vzdělání. Jsme hrdí na to, že dokázali úspěšně získat svůj bakalářský titul.“ 

„Zároveň jim musíme poděkovat, že byli prvními odvážlivci v našem studijním programu. Věřili akademii, kterou FIFPro a UCN vytvořily před čtyřmi lety. Nyní jsou živým důkazem, že náš vzdělávací program funguje. Teď je na čase dát jim najevo, jak moc si ceníme jejich důvěry a úsilí,“ konstatoval Winia.

„Ale rozhodně to pro FIFPro neznamená konec. Naopak je jen to začátek. Chtěli bychom zvýšit počet studentů a dále hledáme nové cesty jak studijní program zlepšit,“ pokračuje Winia.

Máte zájem o studium na FIFPro Online Academy? Kontaktujte sportovního manažera ČAFH Dominika Rodingera (dominik.rodinger@cafh.cz).

Přihlášky můžete podávat do 1. července 2015.