Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

J.Hušbauer převzal “asteroid”od společnosti Lasvit

DSC07732.jpg
25.12.2014

Před finále Poháru České pošty došlo v pražském Edenu k předání ceny ČAFH pro nejlepšího hráče. Vítězi Josefu Hušbauerovi předal cenu „Asteroid“ od společnosti Lasvit Martin Frýdek.

 Na konci sezony tradičně všechny hráčské asociace vyhlašují cenu pro nejlepšího hráče ligy. Například v Premier League získal nejvíce hlasů Luis Suárez, ve francouzské první lize to byl Zlatan Ibrahimovič. Protože že hlasují samotní hráči, má tato cena velkou prestiž,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

„Je to krásná cena, považuji si jí, je to zavazující pro další sezonu,“ řekl Josef Hušbauer.

Martin Frýdek by pro vítěze hlasoval také. „Hraje na podobném postu jako jsem hrával já, je ale mnohem efektivnější,“ uvedl. Kromě gratulací bývalý sparťan popřál současnému nejlepšímu střelci ligy i zisk double v sobotním zápase.

Vyhlášení ankety proběhlo v rámci charitativního večera Nadace Taťany Kučerové Krása pomoci, který podpořila ČAFH proběhlo vyhlášení každoroční ankety hráčské asociace o Nejlepšího hráče ligy 2013/2014. O vítězi ankety rozhodují hlasy samotných fotbalistů.

Jméno vítěze ceny slavnostně vyhlásil bývalý československý reprezentant a držitel stříbrné medaile z mistrovství světa Josef Jelínek.

Design trofeje pro vítěze navrhla Jitka Kamencová Skuhravá, její název je Asteroid a byla inspirována mořskými vlnami a strukturami oceánu. Pro ČAFH ji připravila společnost Lasvit.