Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Jakub Diviš profesionální fotbalista a nyní i člen Výkonného výboru ČAFH!

Kuba Diviš.jpg
18.12.2018

Jakub Diviš (27. července 1986) český fotbalový brankář, od léta 2017 hráč klubu FK Teplice.

Jako dvacetiletý talent v létě 2006 nakoukl do kádru ligové Slavie, odkud ho přeřadili z dorostu. Jaro 2008 strávil v druholigové Krči a na podzim téhož roku si odbyl premiéru ve Slavii. Představil se v poháru UEFA proti Ajaxu Amsterdam. Následně odešel do zahraničí. Do české ligy se vrátil v roce 2013, kdy přestoupil do Mladé Boleslavi a stal se brankářskou jedničkou. V letní přestávce odešel do CSKA Sofie, ze které se v létě 2015 opět vrátil do Mladé Boleslavi. Jakub se v listopadu 2018 stal členem Výkonného výboru ČAFH a k této příležitosti Vám přinášíme rozhovor.

Jakube, nedávno jste se stal aktivním členem Výkonného výboru ČAFH. Jak jste se k nové funkci dostal?

Již delší dobu jsem členem asociace a po celou dobu jsem sledoval jejich práci. Je nesmírně důležité, aby hráči znali svá práva a byl tu někdo na koho se mohou kdykoli a s čímkoli obrátit. Mně samotnému se dostalo pomoci při řešení nesrovnalosti okolo přestupu. Když vyšlo najevo, že valná hromada v listopadu bude volební, zapsal jsem se na nominační listinu a byl jsem členy zvolen.

V čem bude spočívat vaše nová funkce? Dá se vůbec skloubit s vaší profesionální kariérou?

Budu se určitě snažit být asociaci maximálně nápomocen. Účastním se Výkonných výborů, které se konají jednou za měsíc. Ze své pozice můžu asociaci předkládat různé náměty, myšlenky a potřeby fotbalistů a to z pozice aktivního hráče.

Jaké jsou před Vámi v rámci ČAFH cíle a nové úkoly?

Budeme se hodně věnovat tématu duševního zdraví profesionálních fotbalistů. Je obrovská škoda, že je u nás tohle téma ještě pořád takové tabu.

V blízké době se stanete po druhé otcem. Jak se těšíte na tuto roli?

Těším se moc. Je to obrovské štěstí a nemůžu se dočkat až bude miminko s námi.