Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Jakub Habusta: Díky kempu ČAFH jsem si splnil sen.

20525564_1552623614788892_7028480173027749482_n.jpg
04.08.2017

Jakub Habusta měl na kontě 51 druholigových startů a jeden v nejvyšší soutěži. Rozhodl se využít možnosti se zůčastnit kempu ČAFH a díky němu podepsal v průběhu kempu smlouvu v Polsku s týmem Odra Opole, která chce postoupit do nejvyšší Ekstraklasy. 


Kubo, co tě dovedlo k tomu, že si se přihlásil do kempu?

Přihlásil jsem se, protože mi skončila smlouva v Olomouci a přemýšlel jsem co dál. Chtěl jsem zkusit něco nového, poznat jak to funguje na kempu, protože jsem na něj slyšel samá pozitiva a také jsem šel do kempu s tím, že bych se chtěl dostat do klubu mimo ČR, což se taky povedlo.

Jak ho zpětně hodnotíš?
Musím říct, že jsem byl překvapený, bylo o nás výborně postaráno. Tréninky i všechno ostatní co k tomu patří bylo na hodně vysoké úrovni, byl jsem opravdu dobře připravený. Poznal jsem nové lidi,kamarády a trenéry se kterými se rád znovu uvidím.

Našel sis něco na kempu, co jsi do teď nedělal?
Tak třeba tréninky s kondičním trenérem Stránským mi hodně zůstanou v paměti , bylo tam hodně cvičení, které jsem dělal poprvé v životě, byla to pěkná dřina,ale stálo to za to.

V průběhu kempu si dostal nabídku odjet na testy do Polska. Podepsal si smlouvu, jsi spokojený?
Spokojený jsem, že se podařilo to, s čím jsem do kempu šel, že bych to rád zkusil někde v zahraničním klubu. Podepsal jsem smlouvu v klubu Odra Opole,které hraje druhou nejvyšší polskou ligu. Jsem rád že se to povedlo a uvidím jak se angažmá bude vyvíjet dál.

Jaké más cíle do této sezony a celkově ve tvé kariéře?
V této sezoně mám cíl hlavně se dostat do základní sestavy a stabilně hrávat. V kariéře bych se chtěl prosadit někde v nejvyšší soutěži, ať už v Polsku nebo někde jinde,ale to je přede mnou ještě hodně práce.

Poslední otázka. Je něco, co by si chtěl ještě říct nebo vzkázat hráčům, zda se třeba kempu zůčastnit?
Ať určitě neváhají se zúčastnit,když zrovna nemají angažmá, sami doma toho moc neuděláte a kempem určitě nic neztratite, naopak. Já byl na kempu poprvé a můžu všem jen doporučit

Díky za rozhovor a ať se daří Kubo.