Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Jakub Rolinc: „Díky ČAFH a panu Ličkovi jsem se dostal do Radomiaku“

FullSizeRender.jpg
10.08.2017

Odchovanec Sigmy Olomouc se 112 starty Jakub Rolinc se po angažmá ve Znojmě, Baníku Ostrava a roce stráveném v Prešově domluvil na spolupráci s týmem třetí polské ligy Radomiak Radom.

Na kempu trávil většinu času se svým bývalým spoluhráčem Jakubem Habustou. „Jsem velmi rád, že jsem se pro kemp nakonec rozhodl. Nejdřív mi o něm řekl Habe (Jakub Habusta) a na to konto jsem se rozhodl přijet společně s ním do Kunic,“ uvedl Jakub Rolinc.

Na kempu vstřelil v pěti zápasech čtyři branky, čím na sebe upozornil zástupce Radomiaku Radom. „Velkou zásluhu na tom měl hlavní trenér kempu ĆAFH Verner Lička. Ozval se mu prezident klubu Radomiaku a on mě mu doporučil. Sám prezident se sem příjeli podívat na turnaj FIFPro a po prvním zápase s Portugalskem jsme si sedli a domluvili se na dalším postupu. Po konci kempu jsem se připojil k nim do týmu a mohl poté podepsat smlouvu s klubem. Tímto bych chtěl panu Ličkovi moc poděkovat,“ odtajnil útočník průběh celého přestupu. 

Hned po příchodu ve svém prvním zápase vstřelil Jakub branku a tím pádem si vstup do sezony velice pochvaluje. „Musím vyseknout poklonu celému kempu. Kdybych se ho nezúčastnil, je možné, že bych si angažmá hledal o dost hůře. Odtrénoval jsem celých dvacet dní, odehrál pět zápasů a tím pádem měl šanci přesvědčit lidi v Radomiaku. Moc děkuji za celý kemp svým spoluhráčům, realizačnímu týmu a celkově lidem v asociaci. Pro hráče je to bez diskuze velká pomoc. “ dodal nakonec Jakub Rolinc.