Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Jan Sýkora: „Ve fotbale je člověk jednou nahoře, podruhé dole.“

sykora_plzen.jpg
10.10.2017

Syky, po několika mesících přišla zase pozvánka do reprezentace. Cítil jsi v posledních zápasech, že přichází reprezentační forma?
Netuším, jestli jsem cítil zrovna repre formu (smích). Cítil jsem ale, že se moje výkony zlepšují zápas od zápasu a že jsem v daleko větší pohodě, než tomu bylo hned po zranění.

V létě přišlo do Slavie hodně hráčů na tvojí pozici, zranil jsi se hned na začátku přípravy, pro tebe těžký začátek sezony, viď?
Těžké to bylo, to jo. Ale ve fotbale je člověk jednou nahoře a podruhé dole, a poté musí ukázat charakter. Musí ukázat, že se s tím popere a zvládne to. Řekl bych, že ty příchody mě hnali do ještě usilovnější práce. Jsem za ně rád jak z týmového hlediska, tak z mého osobního.

Nyní jsi se přes tyto hráče prosadil a nastupuješ. Jak zpětně na toto období koukáš?
Kvalita, která do týmu přišla, byla jako když se hráč dostane někam ven. Byla to zkouška. Říkal jsem si, že teď se teprve ukáže, jestli na to mám, nebo ne. I proto jsem za pozvánku do repre strašně rád.

Jsi členem asociace ČAFH. Jaký máš vztah k této organizaci a stačíš jí vůbec sledovat?
Tak nevím jestli se dá mluvit o nějakém vztahu. Řekl bych, že je to spíš typ nějaké příjemné spolupráce. Když je to možné, rád asociaci kdekoliv podpořím a sleduji vše, co se okolo ní děje. Protože ona dělá to samé pro nás hráče.

Co bys vzkázal všem ostatním členům a naopak hráčům, kteří váhají zda se registrovat nebo naopak?
Rád bych, aby se co nejvíce hráčům malinko rozsvítilo. Aby předtím, než udělají nějaké rozhodnutí, sebrali chvíli z jejich nepřeberného množství volného času a dorazili alespoň na jednu členskou schůzi, kde mají určitě dveře otevřené, a udělali si obrázek sami. Já sám jsem po první absolvované členské schůzi řekl, že se budu zúčastnovat každé další, která bude v plánu. Dozvěděl jsem se tam spoustu zajímavých věcí a hlavně dostal prostor se k některým věcem sám vyjádřit. 
foto: web SK Slavia Praha