Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Jan Žídek: „Opava je můj osudový klub“

op-jan-zidek1116_denik-630.jpg
24.11.2017
Honzo v roce 2015 jsi přestoupil z Frýdku - Místku jako volný hráč zpátky do Opavy, kde jsi již působil v minulosti. Cítíš, že Opava je tvůj osudový klub?
Ano, cítím to tak, že Opava je můj osudový klub. Jako odchovanec jsem se vždycky toužil prosadit v “áčku”, což se mi myslím podařilo. Byl jsem fanouškem Slezského FC i v době, kdy jsem v klubu nepůsobil.

Díky Olomouci a Baníku Ostrava, kteří nakonec postoupili se zvedla úroveň a sledovanost FNL ligy. Bojovali jste bohužel neúspěšně o postup do nejvyšší soutěže a letos kolo před koncem podzimní části vedete FNL ligu. Chcete se tento rok podívat o level výš nebo necítíte žádný tlak na postup?
Minulý ročník byl i díky Sigmě a Baníku mnohem sledovanější a zápasy s těmito týmy byly opravdu hodně kvalitní, ať už na hřisti nebo v hledišti. Pro tyto zápasy se fotbal hraje. Letos mě trošku mrzí, že návštěvnost na stadionech není taková. Samozřejmě kromě našich domácích zápasů, kdy atmosféra a počet diváku na druhou ligu je fantastická. Ukázkou je poslední zápas proti Hradci, kdy nás fanoušci dotlačili k obratu utkání a mohli jsem společně oslavit vítězství. Paradoxem je, že jste byli kousíček od účasti v Evropské lize. Jak moc Vás mrzelo, že Vám to nakonec uteklo mezi prsty?

Musím přiznat, že ta porážka mě bude mrzet do smrti. Mohli jsme dokázat něco neskutečného a když vidím, jak teď hrají Evropskou ligu kluci ze Zlína, tak jim trošku závidím (úsměv). Nabrali jsem bohaté zkušenosti, protože teď asi cítíme, že bychom ten zápas odehráli jinak, ale to je kdyby a na kdyby se nehraje. Velká škoda, že jsme ten poslední krůček neudělali, protože nás to mrzí doteď.  

Tento týden se za Vámi v kabině stavili zástupci ČAFH. Jak zpětně tuto návštěvu hodnotíš a celkově kluci v kabině?
Já i všichni ostatní kluci zatím hodnotíme každou návštěvu ze strany ČAFH kladně. Dozvíme se, co se vše událo od naší poslední návštěvy, co se připravuje a většinu z toho všichni společně podpoříme. My tady v klubu nemáme žádné problémy, ale jsou kluci, kteří třeba někdy na nějaký problém narazí, a tak je potřeba „být s nimi“. Není to o tom, že když se vás teď něco netýká, že se o to nemusíte starat. Takhle to cítí celá kabina a jsem za to moc rád. 

Stihnete se spoluhráči ČAFH sledovat a občas se v kabině bavit o práci, kterou asociace dělá nebo toto téma moc v kabině neřešíte?
O ČAFH se bavíme. Díky sociálním sítím se dozvíme úplně vše okolo chodu a práce asociace. Poměrně dost často s klukama řešíme, co se děje, ať už je to cestou na zápas nebo ze zápasu, kde si každý čte noviny, a tak. foto: SFC Opava web