Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

„Jsem na nás moc pyšná,“ říká střelkyně Tereza Kožárová

21271143_1672866406058225_5644801628626847547_n.jpg
25.09.2017

Minulý týden naše ženská reprezentace odstartovala kvalifikaci na MS 2019. Naše členka Tereza Kožárová patřila určitě k nejvýznamnějším hráčkám obou duelů, a tak jsme jí poprosili o krátký rozhovor. 


Máte za sebou první část kvalifikace. V prvním zápase jste vyhrály na půde Faerských ostrovů jednoznačně 8:0. Ty jsi v úvodním utkání vstřelila tři branky, jak se ti hrálo?
Zápas s Faerskými ostrovy se nám povedl jak výsledkově, tak i po herní stránce. Celý zápas jsme dominovaly a soupeřky do ničeho nepustily. Pro mě to bude zápas, na který nezapomenu, jelikož jsem vstřelila díky holkám svůj první hattrick v reprezentaci.

Naopak o čtyři dny později jste se postavily proti dvojnásobným vítězkám MS a zlatým medailistkám z Olympíjských her, výběru Německa. Prohrály jste gólem z 85. minuty. Jak bys zhodnotila tento zápas?
Zápas s Německem byl pro všechny svátek a ukázal nám, že se dokážeme vyrovnat velkým týmům. Bohužel rozhodla jedna chyba, ale věřím, že nás tenhle zápas posune dál. Celý tým udělal na srazu velký kus práce a sem na nás moc pyšná.

Na kontě máte tedy tři body ze dvou zápasů. Kdo vás čeká v dalších zápasech?
Za měsíc nás čeká dvojutkání se Slovinskem a Islandem. Věřím, že se opět dobře připravíme a oba zápasy zvládneme.

Je pro tebe těžké se po reprezentační přestávce vrátit zpět do ligového rěžimu?

Ne, vůbec. I liga je velmi důležitá, i když soupeři třeba nejsou tak silní pořád zápasy začínají 0:0 a my se musíme koncentrovat a vyhrávat.

4.10 a 11.10 změříte se Slavií síly v ženské Champions League s FC Minsk. Co proto tebe znamenají tyto zápasy?
Dvojzápas s Minskem je pro nás jeden z vrcholů sezony, a chceme ho zvládnout, bude to těžké. Věřím ale, že se nám to podaří. Já osobně se moc těším, jelikož budeme opět hrát v Edenu, což je pro nás vždy speciiální.

foto: web ženy fotbal