Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Když klub a hráčská asociace spolupracují

fk-cheml-blsany-cafh.png
13.03.2015

Co má společného fotbalový klub z Blšan, dříve prvoligová stálice s účastí v evropských pohárech, dnes průměrný celek krajského přeboru, a Česká asociace fotbalových hráčů? Jsou na jedné palubě a snaží se udělat to nejlepší pro ty, na kterých opravdu záleží – pro hráče.

Modrožlutý dres FK Chmel Blšany, který v minulosti oblékala taková jména jako třeba Petr Čech, Luděk Zelenka, Jan Šimák nebo Patrik Gedeon, už brzy začnou oblékat hráči, kteří v kariéře takové štěstí neměli. 

Blšany se totiž stávají hráčskou farmou ČAFH. Co to znamená? 

„Díky dohodě mezi klubem a hráčskou asociací se už nebude stávat, že by volným hráčům bez angažmá chybělo zápasové vytížení, které jim stěžuje startovní pozici v jednání o budoucím angažmá,“ vysvětluje sportovní manažer Dominik Rodinger. 

„Nastavením spolupráce mezi ČAFH a FK Chmel Blšany dostávají přípravné kempy pro hráče bez klubové příslušnosti úplně jinou dimenzi, proto jsem velmi rád, že k takovému spojení došlo a věřím, že právě tohle je důležitý mezník v kvalitativních posunech v péči o hráče, kteří procházejí nelehkým obdobím své fotbalové kariery a pomůže jim to k její restartování,“ doplnil svůj pohled trenér přípravných kempů ČAFH Verner Lička.