Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Koná se mimořádná valná hromada FIFPro

marketa smica.jpg
20.02.2018

Dnes a zítra se v nizozemském Hoofddorpu poblíž Amsterdamu, koná mimořádná valná hromada evropské divize FIFPro, na kterou byli pochopitelně pozváni i zástupci České asociace fotbalových hráčů. Zájmy fotbalistů budou v sídle světové hráčské unie hájit a prosazovat předsedkyně ČAFH Mgr. Markéta Vochoska Haindlová a čestný předseda Asociace, Vladimír Šmicer.

 Na programu zasedání je například zhodnocení voleb, které proběhly během světového kongresu v Káhiře nebo diskuze o strategickém plánu na další 3 roky, jenž nese název FIFPro 3.0 a kromě cílů na další roky se zabývá i novou provozní strukturou hráčské unie. Řešit se bude i složení jednotlivých výborů a pracovních skupin, mezi nimi mimo jiné i té, která bude mít na starosti stále více se rozvíjející ženský fotbal. Tradičně se bude mluvit také o Social Dialogue, projednávat se bude zejména pracovní plán na rok 2018.

 Jednotliví vyslanci evropských hráčských asociací budou rovněž s vedením divize probírat vývoj technologií ve fotbale nebo kalendář zápasů ve vztahu k Mistrovství světa, prostor dostanou i aktualizace, které připravilo právní odvětví FIFPro. Nejdůležitějším tématem ale bude další vyjednávání o nových přestupních pravidlech, jejichž novelizaci se od začátku letošního roku věnuje speciální skupina složená ze zástupců FIFPro, FIFA a dalších subjektů činných ve fotbalovém světě.

 

O výsledcích jednání Vás budeme samozřejmě informovat.