Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Kongres FIFPro 2017 - Náš mandát je silný

Division Europa family.jpg
21.05.2017

Kongres světové federace asociací profesionálních hráčů FIFPro (World 11) je úspěšně za námi. Bylo to velmi příjemné setkání, ve kterém jsme upevnili vztahy s našimi evropskými partnery. Fotbal je globální sport a spolupráce jednotlivých národních asociací je proto zcela zásadní pro úspěšné hájení našich fotbalistů.

V rámci kongresu byla řešena i všechna aktuální témata. Ať už jde o doping, přestupy, stále se zvyšující počty hráčů žádající o pomoc s psychickým onemocněním či případ S. A. Muntariho z Pescary, který čelil při zápase rasismu. Neméně důležitým bylo téma vývoje fotbalu a hráčských práv v Evropě i ve světě.

Do evropské rady FIFPro byl zvolen Lucien Valloni. Švýcarský právník řekl po svém zvolení, že využije zkušenosti získané v právu k „maratonskému závodu“ na ochranu hráčských práv proti neférovému jednání. Nejvyšší fotbalový tribunál – Mezinárodní sportovní arbitráž –  sídlí právě ve Švýcarsku, v Lausanne. Shromáždění rovněž rozhodlo o změně stanov a zvýšení počtu členů evropské rady o dvě místa pro ženy.

Na kongresu jsme za ČAFH informovali o situaci v České republice. Zástupce UEFA Julian Ziberstein i všichni ostatní přítomní z FIFPro nám vyjádřili podporu. Tato podpora je zárukou naší transparentnosti. Splňujeme vysoké standardy v oblasti právní způsobilosti pro odborné zastupování a pomoc v konkrétních situacích.