Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Letní kemp ČAFH bude součástí mezinárodního turnaje FIFPro

letni-kemp-2015.jpg
30.04.2015

Už po páté se uskuteční letní fotbalový kemp pro hráče bez smluv a angažmá pořádaný Českou asociací fotbalových hráčů. Letní příprava bude letos obzvlášť speciální, na jejím konci totiž mužstvo ČAFH zasáhne do mezinárodního turnaje FIFPro. 

Fotbalový kemp bude mít letos jeden mimořádný cíl navíc, kromě standardní kvalitní přípravy do nadcházející sezóny se budou hráči snažit uspět na mezinárodní úrvoni, a to v rámci turnaje světové hráčské asociace FIFPro. Ta se u příležitosti výročí padesáti let svého vzniku rozhodla turnaj, který standardně trvá pouhé dva dny s omezeným počtem týmů, otevřít všem svým členům. Čeští hráči díky úsilí ČAFH tak budou moci zasáhnout do vyřazovací části. Tým letního kempu hráčské asociace nastoupí na závěr přípravy proti výběru hráčů bez angažmá z Rumunska a pokud zvítězí, odletí se poprat o postup do další fáze s Portugalskem.  

Už tradiční fotbalová příprava pro hráče 1. a 2. ligy, kterým končí smlouva a kluby o ně nejeví zájem, proběhně v druhé polovině června (15.6. - 28.6. 2015) nově ve sportovním centru Na Zámečku v Kunicích, které pro svou přípravu nejednou zvolila i česká fotbalová reprezentace. Hráči budou mít k dispozici dvě travnaté plochy a ubytování spolu s wellness v zámku Berchtold, který je součástí areálu. 

Realizační tým se od zimní přípravy ČAFH prakticky nezměnil, trenérskou taktovku povede duo Verner Lička - Marcel Lička, kondici bude mít nastarosti profesionální kondiční trenér Lukáš Stránský (stará se o přední české hokejisty v NHL), o hráče se postará masér a fyzioterapeut. Organizaci celého kempu povede sportovní manažer České asociace fotbalových hráčů Dominik Rodinger.