Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Martin Janošík: „Jsem rád, že to dobře dopadlo.“

janosik_martin2016_2 14.06.04.jpg
07.03.2018

V létě to budou tři roky, kdy se jako neznámý mladík z juniorky FC Slovan Liberec připojil Martin Janošík k hráčům bez angažmá, kde vyhrál po boku např.  Jiřího Jarošíka, Davida Střihavky nebo Ondřeje Kušníra ME hráčů bez angažmá. Po vydařeném kempu podepsal smlouvu s FK Třinec a v listopadu loňského roku dostal od klubu nabídku na její prodloužení. Vše se dořešilo až minulý týden a Martin má nyní angažmá minimálně do roku 2020. „Na konci minulého, z pohledu týmu velmi úspěšného půlroku mi vedení klubu nabídlo novou profesionální smlouvu, a tak jsem se, stejně jako při uzavírání mé první smlouvy, obrátil na Dominika, který mi se vším pomáhal. Trvalo to sice skoro tři měsíce, ale za sebe musím říct, že jsem velmi rád. V Třinci se mi líbí a jako tým máme našlápnuto k fantastickému úspěchu v podobě postupu do nejvyšší soutěže. Naposledy jí hrál Třinec v sedmdesátých letech, což je už pěkná řádka let.“

Takové jednání o nové smlouvě prožíval Martin úplně poprvé, jaké to pro něj vlastně bylo? „Rád bych tímto poděkoval panu Kulovi a hlavně Dominikovi, který se mi o vše zase skvěle postaral. Sám bych si tyto věci řešit netroufl. V podobě ČAFH mám prostě partnera, o kterého se vždy mohu opřít.“ říká spokojený krajní záložník. 

Jednání se táhla tři měsíce, během této doby sportovní ředitel ČAFH Dominik Rodinger komunikoval s vedením FK Třinec praktický každý týden. „Je pravda, že se vše řešilo velmi dlouho, ale to někdy tak bývá. K Martinovi jsem si vybudoval vztah už na kempu v roce 2015, kdy mě přesvědčil svým fotbalovým, ale taky lidským přístupem o tom, že je to charakterově skvělý kluk, který si šanci v lize zaslouží. Skrz asociaci se mi ohledně Martina v zimě ozvaly dva kluby, které ho chtěly v zimě a jeden ligový, který s ním chtěl podepsat od léta. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak si Martin přál. To znamená že nebude muset měnit fotbalovou adresu, i když to chvilku vypadalo, že ho přeřadí do juniorky, kde bude muset vydržet do léta. Do finálního jednání se ale zapojil osobně generální sportovní ředitel klubu Karel Kula, který o Martina měl velký zájem a chtěl, aby zůstal. Věci se otočily a vyřešilo se vše během víkendu. Je vidět, že pan Kula je skvělý manažer s citem pro hráče.“ řekl sportovní ředitel ČAFH Dominik Rodinger.