Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Martin Sus: Kemp ČAFH mi velmi pomohl

sus_martin.jpg
12.06.2017

Blíží se ČAFH Kemp 2017 a vás, co pro novou sezónu ještě nemá jasno, je poměrně hodně. Jednání probíhají, ale stejně jako minulý rok, jsme pro vás nachystali kemp, na kterém se můžete připravit. A není lepší doporučení než si připomenout minulý ročník s naším kamarádem Martinem Susem, jenž se loňského ročníku účastnil. V krátkém rozhovoru vám přiblíží hlavní výhody absolvování našeho kempu. 

ČAFH: Tak není to ani celý rok od kempu ČAFH, kdy ses zapojil z Příbrami a letos oslavuješ postup s Baníkem do nejvyšší soutěže. Co tě přesvědčilo jít do kempu?

Martin: Rok od kempu utekl velmi rychle, rozhodně jsem nikdy nelitoval, že jsem se kempu zúčastnil. A co rozhodlo? Největší roli hrálo to, že jsem chtěl trénovat. Je něco jiného běhat sám po lesích anebo kvalitně trénovat a hrát zápasy s kvalitními soupeři. Tak asi to rozhodlo a taky abych nevypadl z míčové praxe.

ČAFH: Do jaké míry si myslíš, že ti kemp pomohl?

Martin: Pomohl hodně. V kempu to je jako v jakýmkoliv jiném týmu, super parta, kvalitní tréninky. Bylo o mě postaráno po všech stránkách. A když jsem si našel tým, tak bylo vše o dost jednodušší. Prakticky jsem se mohl ihned bez jakýchkoliv problémů připojit k týmu.

ČAFH: Co bys vzkázal hráčům, kteří váhají, či neví, zda je to správná cesta dostat se do formy skrz kemp?

Martin: Ať rozhodně neváhají! Je strašná škoda přijít kvůli tomu, že zrovna nemá někdo angažmá o herní praxi. Je rozdíl trénovat sám nebo s týmem. Na kempu funguje vše profesionálně od trenérů po kustoda a rozhodně stojí za to to zkusit a přihlásit se. Hrají se zápasy po republice, takže je velká možnost se ukázat. Já se možná Baníku předvedl právě v utkání s Opavou, kde se hrálo minulý rok. Takže díky Čafh za to. Člověk je navíc i stále mezi lidmi, co žijí fotbalem, takže rozhodne doporučuji.

Za ČAFH Dominik Rodinger.

foto: http://www.fcb.cz/