Česká asociace fotbalových hráčů

Více o FIFPro Hledáme angažmá

Pohár Josefa Masopusta patří SŠ Bohemia Chrudim

25.12.2014

Dramatickým penaltovým rozstřelem vyvrcholilo  na Julisce Republikové finále Poháru Josefa Masopusta, ve kterém zvítězila SŠ Bohemia Chrudim nad SOŠ Jarov. Svěřenci trenéra Luboše Pavlíka kromě poháru získali také individuální ceny, nejlepším střelcem byl Marek Netušil a nejlepším brankářem gólman české reprezentace do 17 let Jan Stejskal.

„Zápasy, které jsem viděl, byly velice zajímavé. Líbilo se mi, že tak mladí hráči jsou tak dobře technicky vybavení a hrají s velkým přehledem,“ pochvaloval si turnaji Josef Masopust.

Finálový zápas měl všechny aspekty pravého souboje o zlato. Soupeři se střetli už ve skupině, kdy zvítězili zástupci Prahy vysoko 6:1. Do vedení šli také ve finále, ale čtyřicet vteřin před koncem se chrudimským podařilo vyrovnat díky nejlepšímu střelci Marku Netušilovi.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak o držiteli poháru rozhodl penaltový rozstřel. V něm dominoval brankář Jan Stejskal, který zlikvidoval hned čtyři pokusy soupeřů.

„Na svůj tým jsem náležitě hrdý, nevzdali se do poslední minuty a vybojovali zlato, pro naši školu je to velká čest. Věříme, že se dokážeme připravit i na následující ročník a pokusíme se o obhajobu,“ řekl trenér chrudimských Luboš Pavlík.

Poháru Josefa Masopusta se každoročně účastní týmy studentů středních škol, kteří se utkávají na oblastní a regionální úrovni. Finále se každoročně koná na Julisce. Jedním z partnerů projektu je Česká asociace fotbalových hráčů.