Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Poslední rozloučení s legendárním Josefem Masopustem

masopust.jpg
08.07.2015

Rodina, přátelé a fanoušci se právě dnes loučí s legendárním fotbalistou a pozdějším úspěšným fotbalovým trenérem Josefem Masopustem. Uctít jeho památku můžete dnes přímo na stadionu pražské Dukly na Julisce.

Masopusta si ale lidé vážili nejen jako talentovaného sportovce.

"Vždycky na něj budu vzpomínat jako na ryzího člověka. Čistého, zásadového a přímého. Takových je v dnešní době málo. Bude mi chybět. Věřím ale, že jeho odkaz bude žít dál. Moc bych si přála, aby jeho životní příběh ispiroval kluky, kteří dnes třeba s fotbalem začínají," neskrývá lítost předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Masopust byl prvním československým fotbalistou, který získal Zlatý míč, prestižní ocenění pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Na tento úspěch z roku 1962 se zatím podařilo navázat jen Pavlu Nedvědovi, který stejné ocenění obdržel v roce 2003.

Jako hráč oblékal Josef Masopust dresy Mostu, Teplic a především pražské Dukly, se kterou získal osm ligových titulů. V dresu národního týmu vybojoval v roce 1960 bronz na mistrovství Evropy. O dva roky později pak stříbro na mistrovství světa. Úspěch zaznamenal i jako trenér, a to jak v lize, kdy slavil titul s Brnem, tak s československým národním týmem.

Josef Masopust patří mezi několik málo českých fotbalistů, jejichž jméno dodnes rezonuje napříč celým fotbalovým světem. Jeho výjimečný talent uznávají například Portugalec Luís Figo nebo Brazilec Pelé. Své příznivce a následovníky si zajisté udrží i po své smrti.

Čest jeho památce!