Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Tento týden se v Římě koná světový kongres FIFPro

Italské hlavní město hostí v posledním listopadovém týdnu zasedání valné hromady Světové hráčské unie FIFPro, kterého se díky členství účastní také zástupci České asociace fotbalových hráčů, předsedkyně Mgr. Markéta Vochoska Haindlová a člen výkonného výboru Mgr. Václav Červený.

Předmětem jednání zástupců hráčských asociací z celého světa bude zejména autonomní dohoda uzavřená mezi FIFA a FIFPro a její následná implementace v jednotlivých členských zemích. Na řadu přijdou ale také otázky týkající se finančních záležitostí, například rozpočtů jednotlivých zemí pro následující rok. Delegáti všech hráčských unií budou mít rovněž možnost se jménem svých členů vyjádřit k tématu kalendáře zápasů, který je na úrovni FIFPro v poslední době často diskutovaným tématem, stejně jako například otázka duševního zdraví nebo vzdělávání hráčů po kariéře. Na tyto oblasti se do budoucna hodlá zaměřit i ČAFH a poznatky získané během světového kongresu tak bude moci ve své práci patřičně zúročit.

Během kongresu budou oficiálně přijati noví členové FIFPro, kterými jsou hráčské asociace fungující v Keni, Mexiku a Kataru. Členství bylo naopak vypovězeno Ruské hráčské asociaci a pozastaveno jej má Polsko. V rámci zasedání také dojde ke zhodnocení činnosti FIFPro během prvního roku dalšího volebního období pod vedením staronového prezidenta Philippa Piata.