Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Ujfaluši, Šmicer a Černý darují kopačky projektu Shoes 4 Life

shoes4life.jpg
27.04.2015

Napadlo vás někdy, kolik si za svůj život pořídíte bot? K obleku, k šatům a další k sukni, pro speciální přiležitosti, na normální nošení, na běhání, do posilovny, na fotbal nebo na balet. Na světě jsou však lidé, kteří takové možnosti nemají. Narodili se do podmínek, ve kterých jsou boty luxusem, který mnoho z nich za celý svůj život nepozná. Narozdíl od jiný problémů třetího světa je tento řešitelný. Stačí opravdu málo, dát starým botám, které nenosíme, druhou šanci, šanci zlepšit někomu dalšímu život.  

Iniciativa Shoes 4 Life (www.shoes4life.cz) chce dát druhý život odloženým párům bot a tím posktynout šanci na kvalitnější život všem, kteří by si jinak nikdy žádné boty nemohli dovolit.

Neziskový projekt vymyslela a založila advokátka Markéta Haindlová, která je také předsedkyní asociace zastupující práva všech fotbalových profesionálů v Česku. A právě ve spojení s fotbalem vznikla a dále pokračuje první charitativní pomoc. 

"První projekt jsme realizovali spolu s Fernandem Nevesem, který založil na Kapverdských ostrovech, odkud pochází, školu. Sbírali jsme prostřednictvím ČAFH kopačky pro mladé fotbalisty, aby mohli plnohodnotně trénovat a snít svůj sen, že se dostanou do světa velkého fotbalu,” popsala první zkušenost Haindlová.  

Iniciativa Shoes 4 Life má za sebou kromě pomoci na Kapverdských ostrovech také úspěšnou misi ve Rwandě. Dětem do dětského domova Kigarama (v překladu „Naděje“) bylo odesláno na 120 párů bot.

"Pomoc ve Rwandě a na Kapverdách mě motivovala, abych projekt dál rozvíjela. Dala jsem mu jméno a chci touto formou pomáhat lidem, kteří to potřebují, dál,” dodala patronka iniciativy Shoes 4 Life Markéta Haindlová. 

Shoes 4 Life se rozhodla podpořit řada známých fotbalových osobností, které sami darují nepotřebné kopačky. S významnými českými fotbalisty navíc nafotí sérii charitativních fotografií přední český fotograf Ondřej Pýcha. Velkoformátové fotografie budou v průběhu letošního roku vydraženy a výsledná částka poslouží právě v oblastech, kde děti boty potřebují nejvíce. 

Do charitativního focení se zapojí Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer, Radek Dosoudil, Horst Siegl, Radek Černý, Fernando Neves, Martin Fenin, Pavel Hašek nebo Ladislav Vízek.

Focení charitativních fotografií proběhne v úterý 28. 4. 2015 od 11:00 ve Fashion Café v OC Kotva. O styling fotbalistů v roli modelů se postará Salon Petry Měchurové, make-up zajistí značka Rouge Bunny Rouge.