Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

V Madridu se koná Kongres Evropské divize FIFPro

FIFPro division europe.png
20.05.2019

Dnešním dnem startuje v hlavním městě Španělska tradiční Kongres Evropské divize FIFPro, kterého se jako jedna z členských hráčských unií účastní také Česká asociace fotbalových hráčů.

Během setkání, které potrvá až do středy a na kterém ČAFH reprezentují předsedkyně Mgr. Markéta Vochoska Haindlová a člen výkonného výboru Mgr. Václav Červený, se bude řešit především budoucnost evropského fotbalu. Konkrétně by se diskuze měly týkat změn v rámci soutěží organizovaných UEFA, strategického partnerství FIFPro a Evropského parlamentu nebo plánovaných rozvojových programů a chystaných projektů.

Na řadu přijde i otázka týkající se poranění hlavy během utkání, v souvislosti se kterou spustilo FIFPro kampaň, jejíž tváří byl kromě dalších i Petr Čech a o níž jsme Vás v minulosti informovali. Dalšími tématy pak budou opět například rozvoj ženského fotbalu, vliv a postavení hráčů v rámci vyvíjejícího se fotbalového průmyslu, nebo nutnost budování udržitelného prostředí pro profesionální fotbalisty v Evropě. Účastníky závěrečné diskuze budou mimo jiné také zástupce generálního sekretáře UEFA Giorgio Marchetti nebo generální sekretář Evropské asociace klubů Michele Centenaro.