Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Vladimír Darida ovládl Fotbalistu roku 2017

darida.jpg
20.03.2018

Kralování brankáře Petra Čecha v anketě Fotbalista roku je u konce! V tradiční anketě letos poprvé v kariéře zvítězil Vladimír Darida. Záložník Herty Berlín v hlasování předčil oporu Arsenalu o více než sto bodů, třetí skončil plzeňský střelec Michael Krmenčík. Petr Čech ovládl anketu celkem devětkrát a od roku 2008 ho porazil jen před třemi lety David Lafata, když pravidelně nechytal.

"Jsem strašně hrdý, o vítězství v takové anketě sníte už jako malý kluk. Vůbec jsem to nečekal," hlásil sedmadvacetiletý Darida, který patří už sedm let mezi nejlepší české fotbalisty.

Od května 2012 pravidelně reprezentuje a rychle se vypracoval mezi opory národního týmu. V anketě se objevuje šestý rok po sobě. Nejprve byl jedenáctý, poté třetí, čtvrtý, třetí a loni druhý za Čechem. Letos si s ním místa vyměnil a stal se za posledních deset let teprve třetím vítězem po Čechovi a Lafatovi.

"Ta trefa s Německem se mi vybaví jako jedna z prvních vzpomínek na loňský rok. Pak bohužel i ta neúspěšná kvalifikace a do třetice asi postup s Herthou do Evropské ligy. Celkově ale mám pocit, že jsem měl i lepší sezony," hodnotil Darida.

Talentem roku se stal již 22.letý Jakub Jankto z Udinese a hráčkou roku se stala Lucie Voňková z Bayernu Mnichov. Všem fotbalistům a fotbalistkám bychom chtěli pogratulovat, a popřát do dalšího roku hodně štěstí a zdraví. 

zdroj: isport.blesk.cz
foto: isport.blesk.cz