Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Zástupci České asociace fotbalových hráčů vyráží do Srbska

novisad.jpg
07.05.2018

V srbském městě Novi Sad se od pondělí 7. do středy 9. 5. koná kongres Evropské divize Světové hráčské unie FIFPro, na kterém nebudou chybět ani zástupci České asociace fotbalových hráčů. Hájit zájmy českých hráčů se do Srbska vydali předsedkyně ČAFH Mgr. Markéta Vochoska Haindlová a člen výkonného výboru Mgr. Václav Červený.

Tématem kongresu budou právní záležitosti týkající se například změny stanov FIFPro. Hovořit se ale bude také o termínech mezinárodních soutěží a turnajů a jejich vlivu na soutěže národní a hlavně na hráče samotné. Termíny zápasů evropských pohárů a časová náročnost sezón, které jsou zakončeny velkým turnajem, jakým je například Mistrovství světa, jsou často diskutovaným tématem a zvýšená pozornost bude této problematice věnována i během setkání zástupců evropských hráčských asociací. Ti budou během kongresu také podrobně seznámeni s programy blížících se setkání Rady UEFA pro strategii v oblasti profesionálního fotbalu a Řídící skupiny Social dialogue pro profesionální fotbal, která se konají následující týden v Lyonu.

O podrobnostech z právě probíhajícího kongresu Evropské divize Světové hráčské unie FIFPro Vás budeme nadále informovat.